Wyjątkowy gość w  wyjątkowy dzień

18 czerwca 2018

W środę 30 maja grupę Krasnoludków  odwiedził specjalny gość :pies Beza wraz ze swoim opiekunem.  Beza to pies terapeuta. Właścicielka Bezy opowiedziała przedszkolakom o zadaniach jakie spoczywają na każdym odpowiedzialnym właścicielu psa.

Dzieci uczyły się jak prawidłowo karmić psa, jak do niego podchodzić, pielęgnować oraz jak się z nim bawić Beza zaprezentowała kilka sztuczek a w zamian została nagrodzona samodzielnie wykonanymi przez dzieci koralami. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt poprzez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa. Od samego początku Beza zawładnęła serduszkami wszystkich przedszkolaków. Zajęcia okazały się   wspaniałym i nietuzinkowym prezentem z okazji Dnia Dziecka.