Akcja EDWARD

24 września 2018

W dniu 19 września 2018r. przedszkolaki z grupy „ Tęczowe Nutki” wzięły udział w Akcji EDWARD- Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Dzieci pod eskortą Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach przeprowadziły wspólnie Happening na głównym skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Radomskiej i Lubelskiej.

Uczestnicy akcji promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Razem z transparentami maszerowali po przejściu dla pieszych i promowali bezpieczne zachowania na drogach przez kierujących, jak i pieszych. Hasła przygotowane przez dzieci dotyczyły ważnych problemów ruchu drogowego tj. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy oraz nietrzeźwość kierujących.

Głównym celem Happeningu było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zakończonej akcji przedszkolaki zwiedziły Komendę Policji. Dzieci miały okazje zapoznać się z budynkiem komendy, oraz z pracą jaką wykonują policjanci.

Głównym jej celem było:

- promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ,

- zapoznanie z pracą policjantów,

- zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.