Las Jesienią

18 października 2018

15.10.2018r. był dla grupy „Krasnoludków” dniem pełnym wrażeń. Otóż przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Spacer ten był obserwacją naturalnego świata roślin i zwierząt oraz nauką prawidłowego zachowania w lesie.

Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Krasnoludki skomponowały piękne kompozycje z szyszek, mchu, igieł drzew, liści w kąciku przyrody w naszej sali. Najmłodsi spędzili czas na świeżym powietrzu i w otoczeniu malowniczej, kolorowej przyrody.

Cele:

- zapoznanie dzieci ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt jesienią w lesie, - rozwijanie potrzeby przebywania w środowisku leśnym będącym miejscem doznań estetycznych i odpoczynku,

- przestrzeganie zasad ochrony przyrody. Efekty: - wskazywanie różnic w wyglądzie drzew iglastych i liściastych, - określanie koloru liści: brązowe, złote, czerwone, mieniące się oraz ich kształty, - nazwanie mieszkańców lasu: wiewiórka, jeż, zając, lis, - odczuwanie przyrody różnymi zmysłami: np. dotykiem, wzrokiem, węchem. - przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.