,, Mali Odkrywcy” poznają swoje miasto.

25 października 2018

16 października (tj wtorek) oddział IV zaraz po śniadaniu wyruszył na piesza wycieczkę w celu poznawania naszego miasteczka. Najpierw zatrzymaliśmy się pod pomnikiem ku czci poległych żołnierzy walczących o wyzwolenie Ziemi Kozienieckiej, następnie poznawaliśmy wspaniale odrestaurowany Pałac króla Zygmunta, zrobiliśmy sobie zdjęcia pod Pałacem i poszliśmy do Parku.

Tam prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze przy pomocy lupy, poszukiwaliśmy dziupli zamieszkałej przez sowę, karmiliśmy kaczki i bawiliśmy się z wykorzystaniem kolorowych liści. Następnie przeszliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach pt. ,,Orły Polskie”- gdzie dzieci wykonały różnorodnymi ziarnami sylwety orłów, po warsztatach zwiedziliśmy wystawę nt. ,,Jak to kiedyś bywało”. Po tych wszystkich wrażeniach wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiad.

Cele:

-zapoznanie z ważnymi obiektami w naszym miasteczku
-obserwowanie parku jesienią
-udział w zajęciach patriotycznych
-doskonalenie prawidłowego poruszania się po chodniku i na przejściu przez ulicę