PRZYJACIEL PRZYRODY

13 lutego 2019

Rozpoczynając drugi tydzień lutego Krasnoludki zgodnie przystąpiły do stworzenia Kodeksu Przyjaciela Przyrody. KODEKS MAŁEGO EKOLOGA został stworzony po to, aby przybliżyć dzieciom potrzebę ochrony i dbania o środowisko naturalne. U dzieci w wieku przedszkolnym należy kształtować postawę zgodną z etyką ekologiczną. Dlatego też w sposób obrazkowy zostały zebrane zasady, których powinien przestrzegać każdy mały przyjaciel przyrody. W ten sposób Krasnoludki rozpoczęły przygodę z przyrodą. Kolejne Nasze działania już wkrótce.

Cele ogólne:  - interesowanie się warunkami potrzebnymi do wzrostu roślin ze szczególny zwróceniem uwagi na rodzaj gleby, - budzenie zainteresowań przyrodniczych, - uwrażliwianie na piękno przyrody i potrzebę jej ochrony, - rozwijanie wrażliwości estetycznej, - uczenie poszanowania przyrody,

Efekty:

-   zna niebezpieczeństwa grożące życiu ludzi , spowodowane zanieczyszczeniem środowiska przyrodniczego, - jest wrażliwe na piękno przyrody , - wykazuje życzliwą postawę wobec przyrody, - chętnie dzieli się informacjami o życiu zwierząt , ich wyglądzie - rozumie znaczenie : ekologia , działania ekologiczne, - zna sposoby sadzenia roślin, rozróżnia nasiona, - potrafi właściwie zachować podczas tworzenia Kodeksu Przyjaciela Przyrody.