Wystawa malarska w CKA

27 marca 2019

W dniu 28 lutego 2019 roku „Tęczowe nutki” wybrały się do Centrum Kulturalno-Artystycznego  na wystawę malarską. Autorem wystawy  jest pani Ewa Bielecka, a prace są zatytuowane  „Budzę się, bo mam pomysł”.  Wystawa na przedszkolakach zrobiła duże wrażenie , wybrały dzieła, które im się najbardziej podobały.

Dzieci miały także okazje stworzyć swoje dzieła sztuki na płótnie. Poznały  procesy powstawania obrazu. Przedszkolaki  malowały farbami na płótnie, oglądały albumy o malarstwie oraz porównywały obrazy z różnych epok.

Dzieci  miały także szanse zostać  rzeźbiarzami.  Zabawy twórcze z wykorzystaniem  gliny oraz samodzielne przygotowanie masy i rzeźbienie w niej za pomocą prostych narzędzi bardzo się dzieciom spodobały.  Pod koniec tygodnia dzieci przygotowały wystawę z wykonanych w minionym tygodniu prac – stworzyły własną galerię.

Cele:
− tworzy kompozycje plastyczne, swobodnie operując formą i kolorem podczas malowania
− wskazuje obrazy określonego gatunku: pejzaż, portret, martwa natura, scenki rodzajowe
− rozwija swoją ekspresję twórczą, malując na płótnie
− wyjaśnia, co to jest galeria sztuki i dzieło sztuki
− wyraża swoje emocje podczas tworzenia i oglądania sztuki
− odczuwa dumę i zadowolenie z tworzenia i dzielenia się swoją twórczością