Pani weterynarz z wizytą w przedszkolu

9 maja 2019

W czwartek 14 marca  odbyło się w przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Do naszego przedszkola została zaproszona  Pani weterynarz Justyna Jakubowska- Majcher z Przychodni Weterynaryjnej „4 łapy” w Kozienicach.

Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość dowiedzieć się kto to jest weterynarz i na czym polega jego praca . Pani doktor podczas spotkania przybliżyła dzieciom specyfikę swojej pracy, zwróciła uwagę na konieczność dbania o swoich pupili. Pokazała również jak wygląda samo badanie takiego zwierzaka. Dzieci przysłuchiwały się z wielkim zainteresowaniem i brały aktywny udział w spotkaniu, opowiadając o zwierzętach, które mają  w domu oraz zadając  Pani weterynarz  różne pytania. Na koniec dzieci pięknie podziękowały Pani Doktor za spotkanie, wręczając drobny upominek. Na ręce Pani doktor została także przekazana karma ze zbiórki zorganizowanej w przedszkolu na rzecz bezpańskich zwierząt ze schroniska.

Spotkanie pozwoliło naszym przedszkolakom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może dzięki temu ktoś odkryje w sobie predyspozycje do jego wykonywania, jakieś pasje – kto wie?

Cele:

• poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat sposobów dbania o swoich pupili
  • kształtowanie odpowiednich postaw w stosunku do zwierząt
  • rozwijanie pasji