14 maja 2019r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Nr 1 w Kozienicach.

21 maja 2019

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała ulubioną bajeczkę ,, Tupcio Chrupcio”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kolorowe baloniki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci , aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Cele:

- poznawanie pracy bibliotekarza; - rozwijanie zainteresowań czytelniczych; - kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki jako źródła wiadomości i przeżyć;

Efekty:

- dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych