Święto Rodziny

5 czerwca 2019

30 maja 2019 roku w najmłodszej grupie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Rodziny. Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ wzmacnia emocjonalnie więzi rodzinne, a przede wszystkim uczy szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny, integruje ze sobą również wszystkie rodziny.

Przedszkolaki już od dłuższego czasu przygotowywały się pilnie do występu  artystycznego przed rodzicami, którymi chciały wyrazić swoją ogromną miłość i wdzięczność rodzicom za ich trud, oddanie i poświęcenie, jakie wkładają w codzienną opiekę i wychowanie nad nimi. Następnym etapem spotkania były warsztaty plastyczne dla całych rodzin. Zostały wspólnie ozdobione markerami i kredkami  torby z tkaniny, ze słoiczków powstały piękne świeczniki, a z różnego rodzaju koralików niepowtarzalne bransoletki.  Wszystkie wspólnie wykonane upominki dzieci z rodzicami zabrali do domu. Wszystkim towarzyszył uśmiech i cudowny nastrój.

Cele:

- Wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne zabawy i spędzanie czasu;

- Rozbudzanie aktywności dzieci;

- Rozwijanie ekspresji słownej, ruchowej poprzez łączenie śpiewu z elementami ruchu;

- Budzenie wiary w możliwości i umiejętności dzieci;

- Budowanie poczucia przynależności do grupy;

- Sprawianie radości bliskim poprzez wspólne wykonanie upominków dla całej rodziny;

- Odpowiednie zachowanie się w trakcie uroczystości;

- Pokonywanie nieśmiałości

Efekty:

- zaprezentowanie rodzicom własnych umiejętności wokalnych i recytatorskich

- udział w pracach organizacyjnych dotyczących pobytu członków rodziny w przedszkolu

- wykonanie drobnych upominków

- kulturalne zachowanie się w czasie występów

- nawiązanie kontakt społeczny