Akcja „ Mała książka- wielki człowiek”

19 września 2019

W dniu 13 września 2019 roku najmłodszą grupę Krasnoludków odwiedziły Panie z biblioteki w Kozienicach  i Koziołek Matołek, który wręczał dzieciom książki. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do trzylatków, a akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

W wyprawce oprócz książki dla dziecka znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.