Wycieczka do kina

9 października 2019

27 września 2019r. dzieci z Naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do kina - CKA w Kozienicach. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt.”Angry Birds 2”. Dla części dzieci była to pierwsza przygoda z kinem. Emocje towarzyszyły im również z faktu, iż po raz pierwszy jechały busem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała i dostarczyła dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje.

Wycieczki edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Cele:

- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),

- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu

- integracja i wzmocnienie więzi koleżeńskiej

-poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie – Centrum Kulturalno - Artystyczne w Kozienicach

Efekty:

- kulturalne zachowanie się w kinie

- poznanie nowego miejsca - kina

- dobra zabawa pośród koleżanek i kolegów