"Mali Odkrywcy" w teatrze w Lublinie

14 października 2019

8 października dzieci z grupy „Małych Odkrywców” wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru im. H. CH. Andersena w Lublinie na spektakl pt. „Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”. Dzieci obejrzały piękną opowieść o przyjaźni i wytrwałości. W przedstawieniu wystąpili aktorzy, a także lalki i spektakl miał charakter interaktywny. Przedstawienie reżyserowała Katarzyny Kawalec, ze specjalnie napisaną muzyką i piosenkami. Przedszkolaki wyraziły swój zachwyt poprzez gromkie brawa po zakończeniu przedstawienia. Dzieci obejrzały też ciekawą wystawę lalek i masek teatralnych, wśród prezentowanych eksponatów rozpoznawały znane postacie z bajek. Zmęczeni ale zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do przedszkola z przeświadczeniem, że chętnie raz jeszcze wybierzemy się do teatru im. H. CH. Andersena w Lublinie .

Cel:

Poznawanie różnego rodzaju przedstawień teatralnych i udział w wycieczce do teatru.

Efekt:

1. Obejrzenie ciekawego przedstawienia teatralnego.

2. Zapoznanie z pracą aktora.

3. Poznanie kilku rekwizytów teatralnych.

4. Przestrzeganie zasad zachowania się w teatrze.