13 listopada 2019

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  ze wszystkich grup sumiennie przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką nauczycieli. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły.

Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Nie zabrakło również przemówień Pani Dyrektor Joanny Kalbarczyk jak i gości z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. Przedstawiciele Stowarzyszenia Pan Krzysztof Zając i Tomasz Pakuła podkreślili, że to dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Cele:

- kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, - poszerzanie wiedzy na temat własnej ojczyzny, - doskonalenie umiejętności artystycznych,

Efekty:

- budzenie poczucia tożsamości: regionalnej i narodowej, - kształtowanie postaw patriotycznych dzieci w wieku przedszkolnym, - dostrzeganie piękna regionu i kraju, - wdrażanie do właściwego zachowania się podczas uroczystości patriotycznych,