100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża

28 listopada 2019

22 listopada w sali kameralnej CKA w Kozienicach odbył się jubileusz 100-lecia PCK. Oprawę artystyczną uświetniły występy naszych przedszkolaków, które wspaniale zaprezentowały się w roli zespołu ludowego. Dzieci z grupy Małych Odkrywców przedstawiły dwa układy taneczne do Poloneza Pożegnanie ojczyzny i Przepióreczki.

Ponadto nasza placówka została odznaczona Medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie PCK, który Prezes Zarządu Rejonowego PCK, Pani Bogumiła Iskra, przekazała na ręce Pani dyrektor Joannie Kalbarczyk. Medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju PCK otrzymała nauczycielka Teresa Kulik. Na zakończenie obchodów jubileuszowych zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego Młoda krew ratuje życie, którego zwycięzcami w kategorii przedszkoli zostali chłopcy z grupy Tęczowe Nutki: Alan i Natan Stępień.