Tęczowe Nutki uczą się ekologii w teatrze

28 listopada 2019

W czwartek 21 listopada dzieci z grupy Tęczowe Nutki obejrzały w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach spektakl pt: „Dusza lasu”.

Sztuka ta jest przedstawieniem ekologicznym na wesoło. Głowni bohaterowie - rodzina mrówek bardzo martwi się stanem zdrowia swo­jej królowej. Wiedzą, że powo­dem złego samopoczu­cia ich matki jest coraz bardziej zanieczyszc­zony las i powi­etrze. Fabuła w interesujący sposób wprowadza najmłodszych widzów w świat ekologii, porusza tematy takie, jak selek­ty­wna zbiórka odpadów, zanieczyszcze­nie powi­etrza oraz prob­lem niszczenia lasów.

Spek­takl okazał się być wesołą, inter­ak­ty­wną zabawą. Dzieci wzięły udział w konkursach , usłyszały dużo piosenek i wspani­ałej muzyki, zobaczyły bar­wne kostiumy i piękna scenografię.

Z pewnością profesjonalni aktorzy teatralni podarowali widzom wspaniałą lekcję ekologii, w nietuzinkowej odsłonie!