LEŚNICY ODWIEDZAJĄ NASZE PRZEDSZKOLE

13 stycznia 2020

4 grudnia do naszego przedszkola zawitali goście.... byli to leśnicy z zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Pani leśnik, Lidia Zaczyńska opowiedziała "Małym Odkrywcom" i "Tęczowym Nutkom" jak dbać o zwierzęta zimą (te małe i te duże), o roślinach, które o tej porze roku stanowią schronienie i pożywienie dla zwierząt. Zaproszeni goście przywieźli ze sobą wiele ciekawych materiałów edukacyjnych, które ułatwiły dzieciom zapamiętanie tak wielu ważnych informacji. Były także prezenty, oczywiście związane z lasem, ciekawe czasopisma i broszury oraz szyszki i gałązki na świąteczne stroiki. Przedszkolaki miały okazję zadać pytania leśnikom, a Ci wyczerpująco starali się na nie odpowiedzieć. Ponadto była to wspaniała okazja aby zapoznać się z zawodem leśnika. Jeszcze raz dziękujemy gościom i zapraszamy na kolejne spotkanie….

Cele:

1. Poznawanie zawodu leśnika.

2. Zapoznawanie ze sposobami pomocy zwierzętom zimą.

3. Kształtowanie postaw proekologicznych.

Efekty:

Dziecko:

- poznaje ludzi wykonujących zawód leśnika;

- zna sposoby pomocy i dokarmiania zwierząt zimą;

- wie jak dbać o przyrodę.

Opracowała:

Agnieszka Wójcik