MALI ODKRYWCY POZNAJĄ WIELKANOCNE ZWYCZAJE - 14 kwietnia 2020

16 kwietnia 2020

Dzieci z grupy Mali Odkrywcy, w tygodniu przed świętami realizowały temat „Jajka malowane”. Oczywiście zważywszy na obecną sytuację nieocenieni stali się rodzice, którzy pomagali swoim pociechom w rozwijaniu nowych umiejętności i utrwalaniu już zdobytych. Przedszkolaki poznawały i kultywowały tradycje związane z Wielkanocą. Przygotowywały się do nauki czytania i pisania. Doskonaliły umiejętności wypowiadania się na określony temat. Rozwijały percepcję słuchową i wzrokową.

Doskonaliły umiejętności określania kierunków i rozróżniania strony prawej i lewej. Porównywały liczebności zbiorów. Rozwijały zainteresowania muzyką poważną, poszerzały wiedzę przyrodniczą. Rozwijały sprawność manualną. Wykonywały prace plastyczne np. Kartki świąteczne i pisanki. Dbały o swoje małe ogródki w doniczkach. Mali Odkrywcy pomagali też z zapałem, swoim rodzicom w przygotowaniach do świąt. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za dzielenie się z nami efektami Waszej pracy, wspaniale zobaczyć Was uśmiechniętych. Pięknie pracujecie:) Zachęcamy wszystkich do przesyłania zdjęć.