MALI ODKRYWCY DBAJĄ O ZDROWIE

6 maja 2020

Dzieci z grupy Mali Odkrywcy, od 20 do 27 kwietnia realizowały tematykę "W zdrowym ciele zdrowy duch". Dzięki współpracy i zaangażowaniu rodziców i dzieci, poprzez realizację treści dotyczących zdrowia nasze przedszkolaki zdobywały nowe umiejętności i doskonaliły te, które już posiadały. Mali Odkrywcy mogli dostrzec zależności między zdrowiem fizycznym, a psychicznym. Dzieci rozwijały myślenie kreatywne i umiejętności manualne.

Kształtowały nawyki higieniczne. Reagowały na sygnał dźwiękowy, rozwijały pamięć ruchową, doskonaliły poczucie rytmu. Poznały z zakresu pojęć matematycznych znaki: =, <, >. Doskonaliły umiejętności posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi. Rozwijały logiczne myślenie. Dzięki zdjęciom, filmikom i konsultacjom z rodzicami możemy cieszyć się, że tak dobrze się rozwijacie, rośniecie i jesteście w dobrym zdrowiu:) Zachęcamy rodziców do dzielenia się z nami postępami dzieci i czekamy na zdjęcia i filmy.