Święto drzewa

16 października 2020

10 październik to dzień, w którym obchodzimy  Święto Drzewa. Święto ma na celu podkreślenie wagi drzew w naszym życiu.

Już dzieci w przedszkolu wiedzą, jak ważną rolę pełnią w ekosystemie drzewa i jak należy o nie dbać.

Sprzyjająca jesienna aura zachęcała naszych przedszkolaków do odkrywania tajników życia drzew. Nasi wychowankowie zamieniając się w małych badaczy poznawali ciekawostki na temat drzew.  Utrwalali  budowę drzewa, gatunki oraz  cechy charakterystyczne: liście i owoce. Porównywali pokrój o raz wygląd kory, wsłuchiwali się w odgłosy drzew, liczyli wiek drzew, zbierali  owoce i liście. W murach przedszkola wytrwale pracowali tworząc drzewa z materiałów przyrodniczych, które samodzielnie zgromadzili.

Nasze wędrówki w poszukiwaniu drzew przyczyniły się do poszerzania wiedzy przyrodniczej, kształtowania postaw proekologicznych oraz uwrażliwiania na piękno przyrody. Dzieci chętnie  i bardzo aktywnie  spędzały  czas na łonie natury.