Wizyta w bibliotece

6 kwietnia 2017

04 kwietnia dzieci z gr. Tęczowe Nutki wraz z opiekunkami udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice im. księdza Franciszka  Siarczyńskiego.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zwiedziły gmach biblioteki oraz poznały jej ofertę. Przedszkolaki dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki a także jak należy się w niej zachować. Dzieci miały możliwość skorzystania z niezwykłego kącika przeznaczonego dla najmłodszych. Pani  Ania pokazała dzieciom, gdzie znajdują się przeznaczone specjalnie dla nich regały z książkami. Następnie zaprezentowała historię pewnej „Krówki Malwinki”, którą to dzieci słuchały bardzo uważnie i bez trudu odnalazły w niej morał. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im oglądanie filmu o rzece Wiśle oraz słodka niespodzianka przygotowana przez p. Anię.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce w ramach  podziękowań ręcznie wykonaną kartkę z okazji zbliżających się świąt.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i z balonem, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.