Publiczne Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach

Strona główna


Artykuły

Siejemy, sadzimy …

Przejdź do - Siejemy, sadzimy …

Dzieci w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji  mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. W grupie I takie prace się odbyły w poniedziałek 11.03.2019 r. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu i jak należy o nie dbać. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przygotowaniu miejsca pracy, przedszkolaki były gotowe do wykonania zadania.

14 marca 2019


Czytaj więcej o: Siejemy, sadzimy …

Zajęcia PCK w grupie „Krasnoludki”

Przejdź do - Zajęcia PCK w grupie „Krasnoludki”

W najmłodszej grupie przedszkolnej rozpoczął się cykl zajęć według Programu- Super Wiewiórka- Przyjaciółka Oli i Kuby opracowany przez Polski Czerwony Krzyż .

Dzieci zaznajamiają się z Ruchem PCK, jego ideami i działaniami, a następnie biorą udział w zajęciach, których tematyka jest różnorodna: zasady bezpieczeństwa na drodze, zasady dbania o prawidłową postawę ciała, podstawowe zasady kulturalnego zachowania oraz zasady pomocy innym ludziom.

 

 

14 marca 2019


Czytaj więcej o: Zajęcia PCK w grupie „Krasnoludki”

Grupa SŁONECZKA w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach

Przejdź do - Grupa SŁONECZKA w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach

W miesiącach luty i marzec nasza grupa uczestniczyła w cyklu zajęć logorytmicznych zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kozienicach.

Głównym celem zajęć było korygowanie wad mowy i zaburzeń słuchu, a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy, takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika i barwa dźwięku.

 

4 marca 2019


Czytaj więcej o: Grupa SŁONECZKA w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Przejdź do - MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

W środę  20 lutego 2019 r.  w  naszym  przedszkolu  odbyły się  eliminacje MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

W konkursie wzięło udział 18 dzieci z Oddziału  II – SŁONECZKA , III TĘCZOWE NUTKI I  IV MALI ODKRYWCY.  Dzieci recytowały wiersze polskich autorów; M.Czerkawskiej , J. Brzechwy, J. Papuzińskiej , J.Tuwima .

 

25 lutego 2019


Czytaj więcej o: MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Projekt edukacyjny „W teatrze”

Przejdź do - Projekt edukacyjny „W teatrze”

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna potrzeba wyrażania siebie poprzez różne formy  ekspresji : mowa, ruch, gest , rysunek , śpiew. Potrzeba aktywności i naturalna ciekawość do badania otaczającego świata   i poznawania go poprzez działanie skłoniły nas do wyboru tematyki na ubiegły tydzień.

W dniach: 18-22.02.2109r. w  grupie SŁONECZKA był realizowany projekt edukacyjny   „W TEATRZE”.

 

 

25 lutego 2019


Czytaj więcej o: Projekt edukacyjny „W teatrze”

Aktor z wizytą w przedszkolu

Przejdź do - Aktor z wizytą w przedszkolu

W dniu 20 lutego nasze przedszkole odwiedził aktor Bartosz Sak. Pan Bartosz zasiadł w jury Wewnątrzprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego, a późnej podczas spotkania zdradzał naszym dzieciom tajniki aktorskiej pracy. Dzieci recytując wierszyki same sprawdzały, czy mają aktorskie predyspozycje. Przedszkolaki zadawały naszemu gościowi mnóstwo pytań, niejednokrotnie zaskakując znajomością branży filmowej. W podziękowaniu za spotkanie, przedszkolaki podarowały gościowi przygotowane przez siebie upominki, a w zamian dostały autografy.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą aktora, rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci oraz  rozwijanie sprawności umysłowych i teatralnych.

 

 

25 lutego 2019


Czytaj więcej o: Aktor z wizytą w przedszkolu