Mali odkrywcy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

MALI BADACZE TO MY

Przejdź do - MALI BADACZE TO MY

III grupa w tym tygodniu zabawiła się w badaczy, dokonując różne doświadczenia. Podstawowym celem tematu było zaciekawienie dzieci zachodzącymi zjawiskami w otaczającym ich świecie. Mali badacze mieli okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje.

18 lutego 2021


Czytaj więcej o: MALI BADACZE TO MY

„Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy…..” Występ dzieci z gr. Mali Odkrywcy z okazji Święta Babci i Dziadka

Przejdź do - „Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy…..” Występ dzieci z gr. Mali Odkrywcy z okazji Święta Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej nadal obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

 

31 stycznia 2021


Czytaj więcej o: „Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy…..” Występ dzieci z gr. Mali Odkrywcy z okazji Święta Babci i Dziadka

Czary- mary wróżby andrzejkowe w oddziale ,,Tęczowe nutki”

Przejdź do - Czary- mary wróżby andrzejkowe w oddziale ,,Tęczowe nutki”

 30 listopada to tzw. ,,ANDRZEJKI”- tradycyjnie w ten dzień odbywają się wróżby.

 

 

4 grudnia 2020


Czytaj więcej o: Czary- mary wróżby andrzejkowe w oddziale ,,Tęczowe nutki”

ŚLADAMI WIEWIÓREK - metoda projektu  w grupie Mali Odkrywcy

Przejdź do - ŚLADAMI WIEWIÓREK - metoda projektu  w grupie Mali Odkrywcy

Bliskie są sąsiedztwo przesympatycznego zwierzątka jakim jest wiewiórka, skłoniło naszą grupę do pogłębienia wiadomości na jej temat. W minionym tygodniu postanowiliśmy  poszerzyć wiedzę na temat życia wiewiórek. Nasze poszukiwania zaczęliśmy od stworzenia siatki tematycznej czyli ustalenia  tego czego dzieci pragnęły dowiedzieć się o zwierzątku.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci oraz pracowników nadleśnictwa już pierwszego dnia powstał  kącik przyrodniczy  „Kraina wiewiórek”.  Dzieci miały możliwość przyjrzeć się cechom charakterystycznym wiewiórki, obejrzeć  ilustracje, zobaczyć jej ulubione przysmaki posłuchać bajek o wiewiórkach.

W następnych dniach dzieci wyruszyły na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu wiewiórek, oraz nadjedzonych wiewiórczych przysmaków, obejrzały filmy edukacyjne, wykonały wiele prac plastyczno-konstrukcyjnych, wzięły udział w zabawach ruchowych, tanecznych oraz badawczych.  Wysłuchały wielu interesujących bajek,  opowiadań i wierszy o przygodach sympatycznych wiewiórek między innymi: Basi, Rudej Kicie oraz Cyrylu i Błażeju.

 

3 grudnia 2020


Czytaj więcej o: ŚLADAMI WIEWIÓREK - metoda projektu  w grupie Mali Odkrywcy

Soczyste i zdrowe warzywa i owoce kolorowe……

Przejdź do - Soczyste i zdrowe warzywa  i owoce kolorowe……

W minionym tygodniu Mali Odkrywcy pogłębiali wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców.    Pragnąc poszerzyć nasze doświadczenia wybraliśmy się na  wycieczkę   na kozienickie targowisko.  Dzieci miały możliwość podziwiania  wachlarza witamin w postaci sezonowych warzyw i owoców oferowanych przez lokalnych rolników.

16 października 2020


Czytaj więcej o: Soczyste i zdrowe warzywa i owoce kolorowe……

Fotorelacja - Mali Odkrywcy

Przejdź do - Fotorelacja - Mali Odkrywcy

2 czerwca 2020