Mali odkrywcy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mali Odkrywcy występują na 100-leciu PCK

Przejdź do - Mali Odkrywcy występują na 100-leciu PCK

22 listopada (piątek) w Centrum Kulturalno- Artystycznym w Kozienicach, odbył się jubileusz Polskiego Czerwonego Krzyża. Do uświetnienia tej impreza zostały zaproszone także dzieci z naszej grupy. Mali Odkrywcy zaprezentowali się w tańcu "Przepióreczka" i "Polonez".

28 listopada 2019


Czytaj więcej o: Mali Odkrywcy występują na 100-leciu PCK

XV Festiwal Tańców i Przyśpiewek "Raz na Ludowo"

Przejdź do - XV Festiwal Tańców i Przyśpiewek "Raz na Ludowo"

Jak co roku, nasze przedszkole było organizatorem Festiwalu Tańców i Przyśpiewek "Raz na Ludowo". 19 listopada w Centrum Kulturalno- Artystycznym w Kozienicach sześc przedszkoli z terenu Kozienic i trzy oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych miały okazję zaprezentować się na scenie w polskich przyspiewkach i tańcach ludowych. Mali Odkrywcy, jako gospodarze, dokonali otwarcia festiwalu tańcem narodowym- polonezem. Następnie po losowaniu kolejności występów mali artyści mieli okazję zaprezentować swoje programy artystyczne. Dzieci zauroczyły przybyłych tańcami, piosenkami i pięknymi ludowymi strojami. Uroczystość uświetnił swoim występem Zespół Perkusyjny ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach pod kierunkiem Mateusza Skórkiewicza. Na zakończenie wszyscy mali artyści i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i podziękowania, a kazda placówka otrzymała dyplomy pamiątkowe oraz książki opisujące tradycje i zwyczaje polskie.

 

 

 

28 listopada 2019


Czytaj więcej o: XV Festiwal Tańców i Przyśpiewek "Raz na Ludowo"

"Mali Odkrywcy” z panią bibliotekarką

Przejdź do - "Mali Odkrywcy” z panią bibliotekarką

19 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Mali Odkrywcy” po raz trzeci w tym roku spotkali się z Panią bibliotekarką z cyklu „Bibliotekarz w przedszkolu”. Tym razem Pani Ania- bibliotekarka, przybliżyła dzieciom jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimą na podstawie opowiadania H. Łochockiej „O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną- samodzielnie wyklejały karmnik i ptaszki. Dzieci umówiły się z panią Anią na następne spotkanie w grudniu. Ciekawe o czym opowie nam Pani bibliotekarka następnym razem...

 

 

 

28 listopada 2019


Czytaj więcej o: "Mali Odkrywcy” z panią bibliotekarką

Jesienna wyprawa "Małych Odkrywców"

Przejdź do - Jesienna wyprawa "Małych Odkrywców"

18 października 2019roku korzystając z pięknej pogody, dzieci z grupy IV wybrały się na pieszą wycieczkę do zespołu Pałacowo- Parkowego w Kozienicach. W czasie wyprawy udało nam się zobaczyć i usłyszeć historię kilku miejsć paamięci w Kozienicaach. Mali Odkrywcy poznali umiejscowienie i kulisy powstania m.i. najstarszego pomnika w Kozienicach zbudowanego na cześć narodzin króla Zygmunta Starego. Był też czas na zabawy w parku tj. Rozpoznawanie gatunków drzew, zbieranie "darów jesieni", obserwacje zwierząt, zabawy z wykorzystaniem liści i przestrzeni w parku np. berek. Mimo, że wycieczka wymagała pokonania dość długiej drogi przedszkolaki uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola.

  •  

5 listopada 2019


Czytaj więcej o: Jesienna wyprawa "Małych Odkrywców"

„Mali Odkrywcy” sprzątają świat

Przejdź do - „Mali Odkrywcy” sprzątają świat

 20 września dzieci z grupy IV „Mali Odkrywcy” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świat  a  „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”.  ] Wyposażeni w rękawiczki, worki i wiedzę (które śmiecie można bezpiecznie  zbierać, a które będą sprzątnięte przez dorosłych), przystąpiliśmy do sprzątania najbliższej okolicy przedszkola.  Po sprzątaniu dokonaliśmy segregacji śmieci. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie. Były bardzo przejęte akcją, zadawały wiele pytań dotyczących ekologii. 

14 października 2019


Czytaj więcej o: „Mali Odkrywcy” sprzątają świat

"Mali Odkrywcy" na Festynie Ekologicznym w Liceum Ogólnokształcącym

Przejdź do - "Mali Odkrywcy" na Festynie Ekologicznym w Liceum Ogólnokształcącym

24 września "Mali Odkrywcy" zostali zaproszeni przez organizatorów akcji „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”, na Festyn Ekologiczny w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć występy licealistów, wystawy produktów ekologicznych. Dzieci próbowały zdrowych, wykonanych przez młodzież potraw, grały w gry zrobione z naturalnych materiałów, bawiły się zabawkami także wykonanymi z naturalnych materiałów. Dużą atrakcją było malowanie twarzy. „Małym Odkrywcom” bardzo podobała się wizyta u zaprzyjaźnionej młodzieży. Dzieci miały okazję zobaczyć, że zdrowy styl życia i zachowania proekologiczne mogą iść w parze z dobrą zabawą.

 

14 października 2019


Czytaj więcej o: "Mali Odkrywcy" na Festynie Ekologicznym w Liceum Ogólnokształcącym