Ogólne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Teatr pt. „Śmieciaki ratują świat”

Przejdź do - Teatr pt. „Śmieciaki ratują świat”

W piątek 31 stycznia 2020 roku  nasze przedszkole odwiedził  teatr „TAK” z przedstawieniem „ Śmieciaki ratują świat”. Spektakl o tematyce ekologicznej, uświadomił dzieciom jak ważny jest recykling i dbanie o środowisko. Mali uczestnicy poznali również hasła promujące dobre zachowanie, m.in. oszczędzanie wody, prądu, szanowanie roślin i zwierząt, także w języku angielskim.  Dzieci świetnie się bawiły. Przedstawienie na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

 

25 lutego 2020


Czytaj więcej o: Teatr pt. „Śmieciaki ratują świat”

Mały Konkurs Recytatorski - 7 luty 2020 r.

Przejdź do - Mały Konkurs Recytatorski - 7 luty 2020 r.

W piątek 07 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego. W Konkursie wzięło udział 13 dzieci z Oddziału III TĘCZOWE NUTKI i IV MALI ODKRYWCY. Dzieci recytowały wiersze polskich autorów, m.in.: Elizy Ozdoby, Krzysztofa Roguskiego, J. Brzechwy,  J.Tuwima, D. Wawiłow.

 

 

21 lutego 2020


Czytaj więcej o: Mały Konkurs Recytatorski - 7 luty 2020 r.

Bal Karnawałowy

Przejdź do - Bal Karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla Przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W dniu 15 stycznia w naszym Przedszkolu odbył się "Bal Karnawałowy”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider - Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca, wszyscy z żalem opuszczali salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

 

24 stycznia 2020


Czytaj więcej o: Bal Karnawałowy

Warsztaty z okazji Dni Babci i Dziadka.

Przejdź do - Warsztaty z okazji Dni Babci i Dziadka.

1 lutego w godzinach od 11:00 do 14:00 zostaną przeprowadzone otwarte warsztaty z okazji Dni Babci i Dziadka.

 

20 stycznia 2020


Czytaj więcej o: Warsztaty z okazji Dni Babci i Dziadka.

„Cicha noc...”- jasełka w wykonaniu „Małych Odkrywców”

Przejdź do - „Cicha noc...”- jasełka w wykonaniu „Małych Odkrywców”

19 grudnia w Naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci z grupy IV – „Mali Odkrywcy” przypomniały wydarzenie biblijne, Narodzenie Pana Jezusa. Dzieci wprowadziły w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Było wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i życzenia….. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane i ozdobione pierniczki. Była to też okazja do podsumowania przed rodzicami i społecznościa przedszkolną projektu "Ozdoba choinkowa".

 

 

13 stycznia 2020


Czytaj więcej o: „Cicha noc...”- jasełka w wykonaniu „Małych Odkrywców”

Mali Odkrywcy i Tęczowe Nutki na wycieczce w Radomiu

Przejdź do - Mali Odkrywcy i Tęczowe Nutki na wycieczce w Radomiu

18 grudnia 2019 r. Tęczowe Nutki i Mali Odkrywcy pojechali na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Radomiu i Manufaktury Cukierków w Radomiu. Dzieci miały okazję poznać etapy powstawania bombki. Przedszkolaki przeszły poprzez wszystkie etapy powstawania bombki. Dowiedziały się, że wyrób ozdób choinkowych wymaga precyzji, dokładności i talentu, a także, że produkcja trwa cały rok. Wielką frajdę sprawiła dzieciom wizyta w Manufakturze Słodyczy. Dzieci miały okazję, poprzez specjalnie dla nich przygotowane, warsztaty poznać cały proces wytwarzania słodyczy. Każdy uczestnik wycieczki wykonał lizaka, był także konkurs, w którym dzieci wykazały się zdobytą wiedzą i…. otrzymały słodkie nagrody. Przedszkolaki podczas wycieczki miały okazję zapoznać się z ludźmi, którzy wykonują zawód cukiernika i wytwórcy bombek.

 

 

13 stycznia 2020


Czytaj więcej o: Mali Odkrywcy i Tęczowe Nutki na wycieczce w Radomiu