Ogólne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Przejdź do - MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

W środę  20 lutego 2019 r.  w  naszym  przedszkolu  odbyły się  eliminacje MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

W konkursie wzięło udział 18 dzieci z Oddziału  II – SŁONECZKA , III TĘCZOWE NUTKI I  IV MALI ODKRYWCY.  Dzieci recytowały wiersze polskich autorów; M.Czerkawskiej , J. Brzechwy, J. Papuzińskiej , J.Tuwima .

 

25 lutego 2019


Czytaj więcej o: MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Aktor z wizytą w przedszkolu

Przejdź do - Aktor z wizytą w przedszkolu

W dniu 20 lutego nasze przedszkole odwiedził aktor Bartosz Sak. Pan Bartosz zasiadł w jury Wewnątrzprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego, a późnej podczas spotkania zdradzał naszym dzieciom tajniki aktorskiej pracy. Dzieci recytując wierszyki same sprawdzały, czy mają aktorskie predyspozycje. Przedszkolaki zadawały naszemu gościowi mnóstwo pytań, niejednokrotnie zaskakując znajomością branży filmowej. W podziękowaniu za spotkanie, przedszkolaki podarowały gościowi przygotowane przez siebie upominki, a w zamian dostały autografy.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą aktora, rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci oraz  rozwijanie sprawności umysłowych i teatralnych.

 

 

25 lutego 2019


Czytaj więcej o: Aktor z wizytą w przedszkolu

W krainie muzyki

Przejdź do - W krainie muzyki

15 lutego 2019r., na podsumowanie tygodnia muzycznego, dzieci z grupy „Tęczowe nutki” i „Mali odkrywcy” miały okazję obcować z „żywą” muzyką. Stało się to za sprawą wyjątkowych gości- młodych muzyków, uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach (i nie tylko), absolwentów naszego przedszkola. Przedszkolaki miały okazję posłuchać utworów granych na: gitarze, pianinie, skrzypcach, akordeonie i saksofonie. Lena, Nina, Iga, Mikołaj i Julia opowiedzieli o swoich instrumentach, bawili się z dziećmi w zabawy przy akompaniamencie instrumentów, każdy przedszkolak miał okazję dotknąć, zagrać, zapytać o dany instrument. Było wesoło, ciekawie i muzycznie. Mamy nadzieję, że wśród przedszkolaków rosną kolejni muzycy….

 

 

22 lutego 2019


Czytaj więcej o: W krainie muzyki

W karnawale to są bale!

Przejdź do - W karnawale to są bale!

W środę 23.02.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się długo wyczekiwana zabawa karnawałowa. W tym dniu sala zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, motyli, księżniczek, piratów, spider-menów oraz innych barwnych postaci z bajek.

 

12 lutego 2019


Czytaj więcej o: W karnawale to są bale!

Zarządzenie Nr 35/2019 Burmistrza Gminy Kozienice z dnia 17 stycznia 2019 roku

„Tęczowe nutki „ i „Mali odkrywcy” na koncercie muzyki dawnej.

Przejdź do - „Tęczowe nutki „ i „Mali odkrywcy” na koncercie muzyki dawnej.

            5 grudnia 2018 roku dzieci z grupy „Tęczowe nutki” i „Mali odkrywcy”wzięli udział, na zaproszenie szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, w koncercie mikołajkowym „Z wizyta u króla Zygmunta”. Był to koncert muzyki dawnej ale nie tylko. Dzieci oprócz instrumentów muzycznych tj flety, skrzypce, klawesyn, mogły też obejrzeć (i robiły to z ogromnym zainteresowaniem) stroje i tańce z epoki. Przedszkolaki miały okazję nauczyć się ukłonów obowiązujących w czasach króla Zygmunta Starego.

 

Cele:

  1. Współpraca ze środowiskiem lokalnym.
  2. Udział w ciekawych wydarzeniach na terenie Kozienic.
  3.  Poznanie utworów, instrumentów, tańców i strojów dawnych.

 

 

10 stycznia 2019


Czytaj więcej o: „Tęczowe nutki „ i „Mali odkrywcy” na koncercie muzyki dawnej.