Krasnoludki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

KRASNOLUDKI i ich kolejna uprawa

Przejdź do - KRASNOLUDKI i ich kolejna uprawa

W naszym przedszkolu jest wiele okazji do kształtowania u dzieci wrażliwości ekologicznej. Obok uprawy i pielęgnacji założonych już upraw, powstał także z inicjatywy dzieci wiosenny kącik przyrody.

Ale zanim to nastąpiło, najmłodsi prowadzili obserwacje założonej wcześniej uprawy min. kwiatów przy pomocy lup. Z zaciekawieniem obserwowali małe rośliny, ich łodygi i kształt.

9 maja 2019


Czytaj więcej o: KRASNOLUDKI i ich kolejna uprawa

Siejemy, sadzimy …

Przejdź do - Siejemy, sadzimy …

Dzieci w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji  mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. W grupie I takie prace się odbyły w poniedziałek 11.03.2019 r. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu i jak należy o nie dbać. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przygotowaniu miejsca pracy, przedszkolaki były gotowe do wykonania zadania.

14 marca 2019


Czytaj więcej o: Siejemy, sadzimy …

Zajęcia PCK w grupie „Krasnoludki”

Przejdź do - Zajęcia PCK w grupie „Krasnoludki”

W najmłodszej grupie przedszkolnej rozpoczął się cykl zajęć według Programu- Super Wiewiórka- Przyjaciółka Oli i Kuby opracowany przez Polski Czerwony Krzyż .

Dzieci zaznajamiają się z Ruchem PCK, jego ideami i działaniami, a następnie biorą udział w zajęciach, których tematyka jest różnorodna: zasady bezpieczeństwa na drodze, zasady dbania o prawidłową postawę ciała, podstawowe zasady kulturalnego zachowania oraz zasady pomocy innym ludziom.

 

 

14 marca 2019


Czytaj więcej o: Zajęcia PCK w grupie „Krasnoludki”

PRZYJACIEL PRZYRODY

Przejdź do - PRZYJACIEL PRZYRODY

Rozpoczynając drugi tydzień lutego Krasnoludki zgodnie przystąpiły do stworzenia Kodeksu Przyjaciela Przyrody. KODEKS MAŁEGO EKOLOGA został stworzony po to, aby przybliżyć dzieciom potrzebę ochrony i dbania o środowisko naturalne. U dzieci w wieku przedszkolnym należy kształtować postawę zgodną z etyką ekologiczną. Dlatego też w sposób obrazkowy zostały zebrane zasady, których powinien przestrzegać każdy mały przyjaciel przyrody. W ten sposób Krasnoludki rozpoczęły przygodę z przyrodą. Kolejne Nasze działania już wkrótce.

 

13 lutego 2019


Czytaj więcej o: PRZYJACIEL PRZYRODY

Dzień Babci i Dziadka

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2019r. w pierwszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę uroczystość licznie przybyli Babcie i Dziadkowie by wysłuchać wierszy, piosenek oraz życzeń, przygotowanych przez wnuki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości Krasnoludki wręczyły Babciom i Dziadkom upominki.

 

27 stycznia 2019


Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Przejdź do - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniu 11.12.2018 r. w grupie I - KRASNOLUDKÓW odbyła się niezwykle ważna uroczystość, PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, które trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor  Joanna Kalbarczyk za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.

 

13 grudnia 2018


Czytaj więcej o: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA