Krasnoludki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pasowanie na przedszkolaka

Przejdź do - Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 28 listopada 2019r odbyło się ważne wydarzenie Pasowanie na Przedszkolaka na którym maluchy miały okazję zaprezentować to, czego nauczyły się w ciągu kilku miesięcy w przedszkolu.

9 grudnia 2019


Czytaj więcej o: Pasowanie na przedszkolaka

„Potęga Przedszkolaka”

Przejdź do - „Potęga Przedszkolaka”

Wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci od najmłodszych lat uczą się przewidywać rozpoznawać, i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą ocenę niebezpieczeństwa. Dla podejmowanych działań przedszkola sprzymierzeńcem w osiąganiu tego celu są między innymi takie akcje, jak ta, która odbyła się w naszej placówce 20 listopada. Projekt pod nazwą „Potęga Przedszkolaka” był skierowany do dzieci 3 letnich. Wzięły w nim udział dzieci z grupy „Krasnalków”, „Skrzatów” oraz zaproszone najmłodsze przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach. Projekt został zrealizowany w ramach programu grantowego Fundacji Enea pod nazwą „Potęga PoMocy” przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kozienicach, Państwową Strażą Pożarną w Kozienicach oraz z grupą ratowników przedmedycznych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

 

 

28 listopada 2019


Czytaj więcej o: „Potęga Przedszkolaka”

Akcja „ Mała książka- wielki człowiek”

Przejdź do - Akcja „ Mała książka- wielki człowiek”

W dniu 13 września 2019 roku najmłodszą grupę Krasnoludków odwiedziły Panie z biblioteki w Kozienicach  i Koziołek Matołek, który wręczał dzieciom książki. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do trzylatków, a akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

 

 

19 września 2019


Czytaj więcej o: Akcja „ Mała książka- wielki człowiek”

Dzień Dziecka

Przejdź do - Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy I, tj. „Krasnoludki” otrzymały niezwykły prezent. W Naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne, których motywem przewodnim była bajka pt. ,,Czerwony Kapturek”.  Było to wyjątkowe spotkanie z instrumentami muzycznymi. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania instrumentów ich wygląd, budowę, brzmienie oraz sposób wydobywania z nich dźwięków. Ponadto przedszkolaki słuchały krótkich utworów i brały udział w zabawach muzyczno- tanecznych, co sprawiło im dużo radości.

 

 

 

5 czerwca 2019


Czytaj więcej o: Dzień Dziecka

Święto Rodziny

Przejdź do - Święto Rodziny

30 maja 2019 roku w najmłodszej grupie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Rodziny. Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ wzmacnia emocjonalnie więzi rodzinne, a przede wszystkim uczy szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny, integruje ze sobą również wszystkie rodziny.

5 czerwca 2019


Czytaj więcej o: Święto Rodziny

Spacer po lesie

Przejdź do - Spacer po lesie

W 4 tygodniu maja dzieci z oddziału I, „Krasnoludki” wyruszyły na spacer do pobliskiego lasu. Tego dnia pogoda im dopisywała, słońce ogrzewało swoimi mocnymi promieniami. Dzieci spacerując opowiadały o zmianach zachodzących w przyrodzie w sąsiednim lesie. Obserwacjom przyrodniczym pomagały lupy. Krasnoludki z zaciekawieniem przyglądały się roślinom jak i małym zwierzątkom mieszkającym w runie leśnym. Czas im tak miło  i szybko mijał podczas spaceru po lesie na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz.

 

24 maja 2019


Czytaj więcej o: Spacer po lesie