Krasnoludki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Akcja „ Mała książka- wielki człowiek”

Przejdź do - Akcja „ Mała książka- wielki człowiek”

W dniu 13 września 2019 roku najmłodszą grupę Krasnoludków odwiedziły Panie z biblioteki w Kozienicach  i Koziołek Matołek, który wręczał dzieciom książki. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do trzylatków, a akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

 

 

19 września 2019


Czytaj więcej o: Akcja „ Mała książka- wielki człowiek”

Dzień Dziecka

Przejdź do - Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy I, tj. „Krasnoludki” otrzymały niezwykły prezent. W Naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne, których motywem przewodnim była bajka pt. ,,Czerwony Kapturek”.  Było to wyjątkowe spotkanie z instrumentami muzycznymi. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania instrumentów ich wygląd, budowę, brzmienie oraz sposób wydobywania z nich dźwięków. Ponadto przedszkolaki słuchały krótkich utworów i brały udział w zabawach muzyczno- tanecznych, co sprawiło im dużo radości.

 

 

 

5 czerwca 2019


Czytaj więcej o: Dzień Dziecka

Święto Rodziny

Przejdź do - Święto Rodziny

30 maja 2019 roku w najmłodszej grupie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Rodziny. Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ wzmacnia emocjonalnie więzi rodzinne, a przede wszystkim uczy szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny, integruje ze sobą również wszystkie rodziny.

5 czerwca 2019


Czytaj więcej o: Święto Rodziny

Spacer po lesie

Przejdź do - Spacer po lesie

W 4 tygodniu maja dzieci z oddziału I, „Krasnoludki” wyruszyły na spacer do pobliskiego lasu. Tego dnia pogoda im dopisywała, słońce ogrzewało swoimi mocnymi promieniami. Dzieci spacerując opowiadały o zmianach zachodzących w przyrodzie w sąsiednim lesie. Obserwacjom przyrodniczym pomagały lupy. Krasnoludki z zaciekawieniem przyglądały się roślinom jak i małym zwierzątkom mieszkającym w runie leśnym. Czas im tak miło  i szybko mijał podczas spaceru po lesie na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz.

 

24 maja 2019


Czytaj więcej o: Spacer po lesie

KRASNOLUDKI i ich kolejna uprawa

Przejdź do - KRASNOLUDKI i ich kolejna uprawa

W naszym przedszkolu jest wiele okazji do kształtowania u dzieci wrażliwości ekologicznej. Obok uprawy i pielęgnacji założonych już upraw, powstał także z inicjatywy dzieci wiosenny kącik przyrody.

Ale zanim to nastąpiło, najmłodsi prowadzili obserwacje założonej wcześniej uprawy min. kwiatów przy pomocy lup. Z zaciekawieniem obserwowali małe rośliny, ich łodygi i kształt.

9 maja 2019


Czytaj więcej o: KRASNOLUDKI i ich kolejna uprawa

Siejemy, sadzimy …

Przejdź do - Siejemy, sadzimy …

Dzieci w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji  mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. W grupie I takie prace się odbyły w poniedziałek 11.03.2019 r. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu i jak należy o nie dbać. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przygotowaniu miejsca pracy, przedszkolaki były gotowe do wykonania zadania.

14 marca 2019


Czytaj więcej o: Siejemy, sadzimy …