Tęczowe Nutki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Tęczowe Nutki w szkole muzycznej

Przejdź do - Tęczowe Nutki w szkole muzycznej

W czwartek 24 października dzieci z grupy Tęczowe Nutki wysłuchały koncertu edukacyjnego pt: „Jesień” z zorganizowanego przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Kozienicach.

Koncert poprowadził dyrektor szkoły Artur Miedziński,  a w wykonaniu jego uczniów mogliśmy usłyszeć  utwory klasyczne jak i współczesne, nawiązujące do aktualnej pory roku.

Widowisko to okazało się wspaniałą nauką i zabawą.

 

 

29 października 2019


Czytaj więcej o: Tęczowe Nutki w szkole muzycznej

Ratowniczek 2019

Przejdź do - Ratowniczek 2019

Dnia 17.X.2019r. w sali Pensjonatu KCRIS w Kozienicach odbył się pokaz pierwszej     pomocy ,, Ratowniczek” zorganizowany przez PCK.            

W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III Tęczowe Nutki Liliana, Daria i Aleksander.

 

21 października 2019


Czytaj więcej o: Ratowniczek 2019

„ O przygodach Żyrafy w kinie w Lublinie”

Przejdź do - „ O przygodach Żyrafy w kinie w Lublinie”

Dnia 08 października dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do Teatru    im. H. Ch. Andersena w Lublinie , aby obejrzeć spektakl pt.: „Z głową w chmurach czyli o żyrafie która szukała deszczu”.

 

9 października 2019


Czytaj więcej o: „ O przygodach Żyrafy w kinie w Lublinie”

„W poszukiwaniu jesieni….”

Przejdź do - „W poszukiwaniu jesieni….”

Tegoroczne, pogodne jesienne dni sprzyjały spacerom alejkami. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy.

9 października 2019


Czytaj więcej o: „W poszukiwaniu jesieni….”

Projekt edukacyjny „Jabłko”

Przejdź do - Projekt edukacyjny „Jabłko”

Polska jesień to widok uginających się od nadmiaru owoców drzew owocowych.  Najbardziej popularnym owocem i doskonale znanym wszystkim  dzieciom jest jabłko. Owoc  ten często gości w dziecięcym  menu pod postacią wielu przekąsek. Z analizy moich rozmów z dziećmi  i obserwacji wywnioskowałam, że dzieci lubią jeść jabłka a poznanie tego owocu będzie dla nich interesującym doświadczeniem. Wspólnie podjęliśmy decyzję , że od poniedziałku 7 października pilnie poszukujemy wiadomości na temat jabłek.

 

14 października 2019


Czytaj więcej o: Projekt edukacyjny „Jabłko”

„Z UŚMIECHEM NA BUZI”- Tęczowe Nutki

Przejdź do - „Z UŚMIECHEM NA BUZI”- Tęczowe Nutki

 30 maja 2019r. „Tęczowe Nutki” wzięły udział w corocznym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli „Z Uśmiechem na Buzi”. Przedszkolaki zaprezentowały się w piosence „Noc w przedszkolu” i brawurowym wykonaniu tańca sportowego z piłkami i obręczami do utworu „Waka, waka”.  Mimo, że trema była wielka, mali artyści poradzili sobie z nią wspaniale prezentując się na scenie. Ogromne BRAWA!!!!

 

 

24 czerwca 2019


Czytaj więcej o: „Z UŚMIECHEM NA BUZI”- Tęczowe Nutki