Tęczowe Nutki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Z UŚMIECHEM NA BUZI”- Tęczowe Nutki

Przejdź do - „Z UŚMIECHEM NA BUZI”- Tęczowe Nutki

 30 maja 2019r. „Tęczowe Nutki” wzięły udział w corocznym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli „Z Uśmiechem na Buzi”. Przedszkolaki zaprezentowały się w piosence „Noc w przedszkolu” i brawurowym wykonaniu tańca sportowego z piłkami i obręczami do utworu „Waka, waka”.  Mimo, że trema była wielka, mali artyści poradzili sobie z nią wspaniale prezentując się na scenie. Ogromne BRAWA!!!!

 

 

24 czerwca 2019


Czytaj więcej o: „Z UŚMIECHEM NA BUZI”- Tęczowe Nutki

SŁONECZKA I TĘCZOWE NUTKI NA WYCIECZCE ORNITOLOGICZNEJ

Przejdź do - SŁONECZKA I TĘCZOWE NUTKI NA WYCIECZCE ORNITOLOGICZNEJ

11 czerwca 2019 r.dzieci z II i III grupy wybrały się na wycieczkę ornitologiczną z profesjonalnym przyrodnikiem w okolicach elektrowni Enea Wytwarzanie- Świerze Górne. Przedszkolaki miały okazję poznać rzadkie gatunki roślin i zwierząt, które żyją w bliskim sąsiedztwie elektrowni. Była też okazja do obejrzenia elektrowni z bliska.

24 czerwca 2019


Czytaj więcej o: SŁONECZKA I TĘCZOWE NUTKI NA WYCIECZCE ORNITOLOGICZNEJ

„MUZYKA LATA”- Tęczowe Nutki

Przejdź do - „MUZYKA LATA”- Tęczowe Nutki

4 czerwca 2019r. w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka odwiedził nas niezwykły gość…. Pani Kinga Bobienko– muzyk, pedagog i animator. Dzieci wzięły udział w zajęciach muzycznych nt „Muzyka lata”. Przedszkolaki miały okazję, tworzyć, grać na instrumentach, malować, śpiewać, tańczyć przy dźwiękach muzyki. Zabawa była wspaniała, prezent na Dzień Dziecka udany:)

 

 

24 czerwca 2019


Czytaj więcej o: „MUZYKA LATA”- Tęczowe Nutki

Wycieczka do Kozienickiej Gospodarki Komunalnej

Przejdź do - Wycieczka do Kozienickiej Gospodarki Komunalnej

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji (25 marca) dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” wybrały się na wycieczkę do Kozienickiej Gospodarki Komunalnej- wydział wodociągów i kanalizacji. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzania zakładu i dowiedzieć się czym on się zajmuje. Wizyta była okazją do zdobycia wiedzy na temat wody i sposobów jej uzdatniania oraz poznania od środka zasad funkcjonowania zakładu. Dzieci zwiedziły stacje uzdatniania wody.

 

2 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Wycieczka do Kozienickiej Gospodarki Komunalnej

„Tęczowe nutki” w Mediatece

Przejdź do - „Tęczowe nutki” w Mediatece

W dniu 28.02.2019 r. dzieci z grupy „ Tęczowe nutki ” wybrały się na wycieczkę do Mediateki w Kozienicach. Przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych zajęciach pt. „ Bądź bezpieczny w sieci”. W trakcie zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.  Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się, jak mądrze korzystać z najnowszych osiągnięć techniki. Podczas zajęć przedszkolaki zostały wprowadzone w niezwykły świat tabletów i najnowszych technologii.

 

 

27 marca 2019


Czytaj więcej o: „Tęczowe nutki” w Mediatece

Wystawa malarska w CKA

Przejdź do - Wystawa  malarska w CKA

W dniu 28 lutego 2019 roku „Tęczowe nutki” wybrały się do Centrum Kulturalno-Artystycznego  na wystawę malarską. Autorem wystawy  jest pani Ewa Bielecka, a prace są zatytuowane  „Budzę się, bo mam pomysł”.  Wystawa na przedszkolakach zrobiła duże wrażenie , wybrały dzieła, które im się najbardziej podobały.


Dzieci miały także okazje stworzyć swoje dzieła sztuki na płótnie. Poznały  procesy powstawania obrazu. Przedszkolaki  malowały farbami na płótnie, oglądały albumy o malarstwie oraz porównywały obrazy z różnych epok.

 

 

27 marca 2019


Czytaj więcej o: Wystawa malarska w CKA