Tęczowe Nutki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

A święta tuż, tuż…….

Przejdź do - A święta tuż, tuż…….

- zajęcia otwarte dla rodziców

W piątek 20 grudnia w grupie Tęczowych Nutek wyraźnie wyczuwalna była atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia nasi wychowankowie wraz z rodzicami wzięli udział w zajęciach, które były podsumowaniem projektu edukacyjnego „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Mimo ogromu przedświątecznych obowiązków rodzice licznie przybyli do przedszkola i chętnie bawili się ze swoimi pociechami.

Tematyka zajęć dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia. Przy dźwiękach świątecznych przebojów oraz kolęd, dzieci rozwiązywały świąteczny quiz utrwalając wiadomości na temat tradycji świątecznych. Wcielały się w wraz z rodzicami w rolę reniferów, obsługiwały maszynę do robienia świątecznej atmosfery, ubierały choinkę oraz dekorowały pierniczki.

 

30 grudnia 2019


Czytaj więcej o: A święta tuż, tuż…….

Andrzejki

Przejdź do - Andrzejki

„Hokus pokus, czarowanie, teraz będzie wosku lanie.

Lanie wosku, wosku lanie

Co ma się stać niech się stanie…”

 

 

2 grudnia 2019


Czytaj więcej o: Andrzejki

Tęczowe Nutki uczą się ekologii w teatrze

Przejdź do - Tęczowe Nutki uczą się ekologii w teatrze

W czwartek 21 listopada dzieci z grupy Tęczowe Nutki obejrzały w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach spektakl pt: „Dusza lasu”.

Sztuka ta jest przedstawieniem ekologicznym na wesoło. Głowni bohaterowie - rodzina mrówek bardzo martwi się stanem zdrowia swo­jej królowej. Wiedzą, że powo­dem złego samopoczu­cia ich matki jest coraz bardziej zanieczyszc­zony las i powi­etrze. Fabuła w interesujący sposób wprowadza najmłodszych widzów w świat ekologii, porusza tematy takie, jak selek­ty­wna zbiórka odpadów, zanieczyszcze­nie powi­etrza oraz prob­lem niszczenia lasów.

28 listopada 2019


Czytaj więcej o: Tęczowe Nutki uczą się ekologii w teatrze

Realizacja projektu matematycznego „Las ,dwa trzy” – tym razem nauka przedsiębiorczości.

Przejdź do - Realizacja projektu matematycznego „Las ,dwa trzy”  – tym razem nauka przedsiębiorczości.

 Od października bieżącego roku w naszej grupie realizowany jest program edukacyjny  o charakterze przyrodniczo-matematycznym pt: „Las, dwa, trzy” . Program ten  jest odpowiedzią na jeden z tegorocznych priorytetów tym  polityki oświatowej MEN. Jednym z celów programu jest nabywanie wiadomości i umiejętności matematycznych  w trakcie kreatywnych zabaw  blisko przyrody  z wykorzystaniem  naturalnych  materiałów: kasztany piasek, kamienie, a także rzeczy nie potrzebnych.

 

28 listopada 2019


Czytaj więcej o: Realizacja projektu matematycznego „Las ,dwa trzy” – tym razem nauka przedsiębiorczości.

Tęczowe Nutki w szkole muzycznej

Przejdź do - Tęczowe Nutki w szkole muzycznej

W czwartek 24 października dzieci z grupy Tęczowe Nutki wysłuchały koncertu edukacyjnego pt: „Jesień” z zorganizowanego przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Kozienicach.

Koncert poprowadził dyrektor szkoły Artur Miedziński,  a w wykonaniu jego uczniów mogliśmy usłyszeć  utwory klasyczne jak i współczesne, nawiązujące do aktualnej pory roku.

Widowisko to okazało się wspaniałą nauką i zabawą.

 

 

29 października 2019


Czytaj więcej o: Tęczowe Nutki w szkole muzycznej

Ratowniczek 2019

Przejdź do - Ratowniczek 2019

Dnia 17.X.2019r. w sali Pensjonatu KCRIS w Kozienicach odbył się pokaz pierwszej     pomocy ,, Ratowniczek” zorganizowany przez PCK.            

W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III Tęczowe Nutki Liliana, Daria i Aleksander.

 

21 października 2019


Czytaj więcej o: Ratowniczek 2019