Tęczowe Nutki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U „TĘCZOWYCH NUTEK”

Przejdź do - DZIEŃ BABCI I DZIADKA U „TĘCZOWYCH NUTEK”

 21 stycznia 2019r. w grupie „ Tęczowe Nutki” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny , w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki swoim najbliższym wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
 

 

27 stycznia 2019


Czytaj więcej o: DZIEŃ BABCI I DZIADKA U „TĘCZOWYCH NUTEK”

„Tęczowe nutki” pieką świąteczne pierniki.

Przejdź do - „Tęczowe nutki” pieką świąteczne pierniki.

Przygotowania do świąt bywają żmudne i męczące ale mogą też być wesołe i sprawiające przyjemność. Takie też było nasze pieczenie pierniczków, a potem ich ozdabianie. A wszystko to działo się od 17 do 20 grudnia. Przedszkolaki zagniatały, wałkowały, wycinały różne kształty z piernikowego ciasta. Po upieczeniu dzieci ozdabiały pierniczki kolorowymi lukrami i posypkami przyniesionymi z domu. Były przy tym bardzo zaangażowane i przejęte efektem końcowym ponieważ pierniczki będą świątecznym prezentem dla rodziców.

 

Cele:

  1. Kultywowanie tradycji.
  2. Czerpanie radości z przygotowania niespodzianki dla bliskich.
  3. Doskonalenie umiejętności pracy w grupie.
  4. Poznawanie pracy kucharki.

 

 

10 stycznia 2019


Czytaj więcej o: „Tęczowe nutki” pieką świąteczne pierniki.

Mikołaj odwiedził „Tęczowe nutki”

Przejdź do - Mikołaj odwiedził „Tęczowe nutki”

Oczywiście dzieci z grupy „Tęczowe nutki”, wszystkie bez wyjątku, zasłużyły na prezenty od Św. Mikołaja. 6 grudnia przedszkolaki z niecierpliwością czekały na miłego gościa i…..był, przybył, śpiewał z dziećmi piosenki, wręczył prezenty, pozował do pamiątkowych zdjęć. Mikołajki to niezwykle radosny dzień w naszym przedszkolu.

 

10 stycznia 2019


Czytaj więcej o: Mikołaj odwiedził „Tęczowe nutki”

XIV Festiwal Tańców i Przyśpiewek Ludowych "Raz na Ludowo" zorganizowany przez PP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach

Przejdź do - XIV Festiwal Tańców i Przyśpiewek Ludowych "Raz na Ludowo" zorganizowany przez PP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach

W dniu 27 listopada 2018 odbył się XIV Festiwal Tańców i Przyśpiewek Ludowych "Raz na Ludowo" zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach. Festiwal w tym roku odbył się po raz pierwszy w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.

 

7 grudnia 2018


Czytaj więcej o: XIV Festiwal Tańców i Przyśpiewek Ludowych "Raz na Ludowo" zorganizowany przez PP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach

„Tęczowe nutki” odwiedzają Cmentarz komunalny w Kozienicach

Przejdź do - „Tęczowe nutki” odwiedzają Cmentarz komunalny w Kozienicach

 6 listopada 2018r. dzieci z grupy „Tęczowe nutki” wybrały się na wycieczkę pieszą na Cmentarz Komunalny w Kozienicach. Przedszkolaki odwiedziły i zapaliły znicze w miejscach pamięci narodowej znajdujących się na cmentarzu. Dzieci poznały także historię zabytkowych mogił objętych opieką Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kozienickiej.

 

 

20 listopada 2018


Czytaj więcej o: „Tęczowe nutki” odwiedzają Cmentarz komunalny w Kozienicach

Tęczowe nutki w Szkole Muzycznej

Przejdź do - Tęczowe nutki w Szkole Muzycznej

31 października 2018r. Dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” wybrały się na pieszą wycieczkę do Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. W szkole czekała na nas Pani Edyta, która była naszym przewodnikiem. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach nauki gry na flecie, w zajęciach nauki śpiewu, gdzie uczennicą okazała się absolwentka naszego przedszkola- Julia i wykonała dla nas utwór z filmu „Roszpunka”.

5 listopada 2018


Czytaj więcej o: Tęczowe nutki w Szkole Muzycznej