Słoneczka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Babci i Dziadka w grupie Słoneczek

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w grupie Słoneczek

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z Naszej grupy gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli  Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym, który zakończył się wspólnym obejrzeniem filmu. A jakiego? Otóż film ten został nagrany przez najwspanialszych aktorów – naszych przedszkolaków, którzy powiedzieli kilka słów o swoich Babciach i Dziadkach. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie  z wnukami.

 

28 stycznia 2020


Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w grupie Słoneczek

Bezpieczni z Małym Misiem

Przejdź do - Bezpieczni z Małym Misiem

W grupie II – Słoneczka rozpoczął się kolejny cykl zajęć w ramach akcji „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Mały Miś tym razem zapoznał dzieci z ważnym tematem jakim jest bezpieczeństwo. Przedszkolaki we wstępie rozmawiały na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, następnie na podstawie bajki z morałem pt.”Wilk i siedem koźlątek” poznały między innymi zasady przestrzegania bezpieczeństwa wobec nieznajomych. Mały Miś i dzieci bardzo skupiły się na tematyce a ich udział w zabawie był bardzo aktywny.

 

13 grudnia 2019


Czytaj więcej o: Bezpieczni z Małym Misiem

Mały Miś i Prawa Dziecka

Przejdź do - Mały Miś i Prawa Dziecka

20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci z grupy Słoneczek zostały wprowadzone w ten jakże ważny temat przez Małego Misia. Dzieci ze skupieniem obejrzały teatrzyk na temat praw dziecka, a następnie rozmawiały z nauczycielkami na ten temat. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznały najważniejsze ich prawa i poprzez zabawę utrwaliły je. Na zakończenie zajęć wykonały ogromny plakat symbolizujący Małego Misia i Prawa Dziecka oraz razem zatańczyły do utworu Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

 

2 grudnia 2019


Czytaj więcej o: Mały Miś i Prawa Dziecka

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – PROJEKT

Przejdź do - „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – PROJEKT

Nasze przedszkole, a dokładnie grupa II - SŁONECZKA przystąpiły do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.  Miś został  wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu).  Mały Miś również towarzyszy paniom w codziennym czytaniu niesamowitych bajek. W projekcie tym biorą również ważne i znane dla nas osoby. Naszym gościem była Pani Dyrektor Naszego przedszkola – Joanna Kalbarczyk, która po przeczytaniu książki uroczyście wpisała się do Kroniki a dzieci podziękowały wręczając dyplom. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Rodziców do włączenia się do w/w projektu. O dalszej realizacji projektu będziemy informowali na bieżąco. 

 

31 października 2019


Czytaj więcej o: „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – PROJEKT

Jesienny spacer Słoneczek

Przejdź do - Jesienny spacer Słoneczek

Gdy w kalendarzu i za oknem zawitała jesień, grupa II – Słoneczka wybrała się na spacer do lasu. Ten dzień był dniem pełnym wrażeń. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy Pani Jesień już zawitała. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew, obserwować naturalny świat roślin, zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, a wśród wysokiej trawy wypatrzyły piękne grzyby w swoich błyszczących kapeluszach.

 

9 października 2019


Czytaj więcej o: Jesienny spacer Słoneczek

Zabawy na wiosennej łące

Przejdź do - Zabawy na wiosennej łące

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, w grupie Słoneczka pojawił się tajemniczy, bardzo kolorowy gość. Pani Kinga Bobienko, która wcieliła się w rolę dobrej wróżki, zabrała dzieci w podróż na kolorową, wiosenną łąkę.

5 czerwca 2019


Czytaj więcej o: Zabawy na wiosennej łące