Słoneczka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pieczemy bułeczki

Przejdź do - Pieczemy bułeczki

We wtorek 02.04.2019 r dzieci z grupy Słoneczka od samego rana ciężko pracowały. Wspólnie z nauczycielkami wyrabiały ciasto na bułki, później je formowały, a na końcu panie kucharki piekły. Po całym przedszkolu rozchodził się smakowity zapach bułeczek, dzieci z niecierpliwością czekały na degustację. Bułeczki wyszły wspaniale, dzieci z wielkim apetytem je pałaszowały. Inne grupy również zostały poczęstowane wypiekiem dzieci z grupy Słoneczka.

 

 

 

21 maja 2019


Czytaj więcej o: Pieczemy bułeczki

14 maja 2019r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Nr 1 w Kozienicach.

Przejdź do - 14 maja 2019r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Nr 1 w Kozienicach.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała ulubioną bajeczkę ,, Tupcio Chrupcio”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kolorowe baloniki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci , aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

 

 

 

21 maja 2019


Czytaj więcej o: 14 maja 2019r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Nr 1 w Kozienicach.

Rachujemy i figury poznajemy

Przejdź do - Rachujemy i figury poznajemy

Matematyka w zabawie to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki.  Zmysły i doświadczenia są najlepszymi nauczycielami dzieci. Zabawy, które umożliwiają im coś dotknąć, poczuć i zobaczyć oraz emocje z nimi związane pozwalają w łatwy sposób przyswoić wiedzę.

 

12 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: Rachujemy i figury poznajemy

Grupa SŁONECZKA w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach

Przejdź do - Grupa SŁONECZKA w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach

W miesiącach luty i marzec nasza grupa uczestniczyła w cyklu zajęć logorytmicznych zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kozienicach.

Głównym celem zajęć było korygowanie wad mowy i zaburzeń słuchu, a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy, takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika i barwa dźwięku.

 

4 marca 2019


Czytaj więcej o: Grupa SŁONECZKA w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach

Projekt edukacyjny „W teatrze”

Przejdź do - Projekt edukacyjny „W teatrze”

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna potrzeba wyrażania siebie poprzez różne formy  ekspresji : mowa, ruch, gest , rysunek , śpiew. Potrzeba aktywności i naturalna ciekawość do badania otaczającego świata   i poznawania go poprzez działanie skłoniły nas do wyboru tematyki na ubiegły tydzień.

W dniach: 18-22.02.2109r. w  grupie SŁONECZKA był realizowany projekt edukacyjny   „W TEATRZE”.

 

 

25 lutego 2019


Czytaj więcej o: Projekt edukacyjny „W teatrze”

STO lat Babci i Dziadkowi!

Przejdź do - STO lat  Babci i Dziadkowi!

Dnia 22 stycznia do grupy Słoneczek zawitali  wyjątkowi goście - najdroższe BABCIE I DZIADKOWIE. Wnuczęta pragnąc wyrazić najbliższym szacunek i miłość zadedykowali przepiękny występ artystyczny oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Nie zabrakło życzeń, wzruszeń, radości i oczywiście słodkości przy wspólnym stole.

 

27 stycznia 2019


Czytaj więcej o: STO lat Babci i Dziadkowi!