Słoneczka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – PROJEKT

Przejdź do - „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – PROJEKT

Nasze przedszkole, a dokładnie grupa II - SŁONECZKA przystąpiły do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.  Miś został  wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu).  Mały Miś również towarzyszy paniom w codziennym czytaniu niesamowitych bajek. W projekcie tym biorą również ważne i znane dla nas osoby. Naszym gościem była Pani Dyrektor Naszego przedszkola – Joanna Kalbarczyk, która po przeczytaniu książki uroczyście wpisała się do Kroniki a dzieci podziękowały wręczając dyplom. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Rodziców do włączenia się do w/w projektu. O dalszej realizacji projektu będziemy informowali na bieżąco. 

 

31 października 2019


Czytaj więcej o: „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – PROJEKT

Jesienny spacer Słoneczek

Przejdź do - Jesienny spacer Słoneczek

Gdy w kalendarzu i za oknem zawitała jesień, grupa II – Słoneczka wybrała się na spacer do lasu. Ten dzień był dniem pełnym wrażeń. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy Pani Jesień już zawitała. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew, obserwować naturalny świat roślin, zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, a wśród wysokiej trawy wypatrzyły piękne grzyby w swoich błyszczących kapeluszach.

 

9 października 2019


Czytaj więcej o: Jesienny spacer Słoneczek

Zabawy na wiosennej łące

Przejdź do - Zabawy na wiosennej łące

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, w grupie Słoneczka pojawił się tajemniczy, bardzo kolorowy gość. Pani Kinga Bobienko, która wcieliła się w rolę dobrej wróżki, zabrała dzieci w podróż na kolorową, wiosenną łąkę.

5 czerwca 2019


Czytaj więcej o: Zabawy na wiosennej łące

Bezpieczny Patrol

Przejdź do - Bezpieczny Patrol

Psi patrol jest ulubionym serialem animowanym dzieci. Opowiada on historię chłopca o imieniu Ryder, który stoi na czele grupy szczeniaków- ratowników.

Dzieci z grupy Słoneczka przystąpiły do programu zorganizowanego przez Polski Czerwony Krzyż, pod tytułem Bezpieczny Patrol. W ramach programu przedszkolaki odbyły cykl spotkań z bohaterami bajki, podczas których poznały zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

5 czerwca 2019


Czytaj więcej o: Bezpieczny Patrol

Pieczemy bułeczki

Przejdź do - Pieczemy bułeczki

We wtorek 02.04.2019 r dzieci z grupy Słoneczka od samego rana ciężko pracowały. Wspólnie z nauczycielkami wyrabiały ciasto na bułki, później je formowały, a na końcu panie kucharki piekły. Po całym przedszkolu rozchodził się smakowity zapach bułeczek, dzieci z niecierpliwością czekały na degustację. Bułeczki wyszły wspaniale, dzieci z wielkim apetytem je pałaszowały. Inne grupy również zostały poczęstowane wypiekiem dzieci z grupy Słoneczka.

 

 

 

21 maja 2019


Czytaj więcej o: Pieczemy bułeczki

14 maja 2019r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Nr 1 w Kozienicach.

Przejdź do - 14 maja 2019r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Nr 1 w Kozienicach.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała ulubioną bajeczkę ,, Tupcio Chrupcio”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kolorowe baloniki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci , aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

 

 

 

21 maja 2019


Czytaj więcej o: 14 maja 2019r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Filii Biblioteki Nr 1 w Kozienicach.