Temat - "Pada deszcz"

3 grudnia 2017

Podczas omawiania tematyki III Tygodnia – Pada deszcz, dzieci z grupy IV, „Mali Odkrywcy” postanowili wykonać kilka eksperymentów związanych z tą tematyką. Dzieci pod nadzorem nauczycieli wykonały eksperymenty między innymi takie jak powstaje tornado w słoiku, czy  jak pada kolorowy deszcz. Ciekawym eksperymentem okazał się ten w którym dzieci zobaczyły jak powstaje deszcz.

Najlepiej wszystkie te zjawiska można było zaobserwować w dużym słoiku. Do wykonania tornada dzieci przygotowały wodę oraz mydło w płynie, natomiast do kolorowego deszczu użyły słoika z wodą, pianki do golenia oraz barwników do ciast. To doświadczenie wywołało wśród dzieci dużo pozytywnych emocji. Najwięcej cierpliwości dzieci wykazały przy eksperymencie w którym zobaczyły jak powstaje deszcz. Tu wszyscy uważnie i ostrożnie wykonali zadanie. Wykorzystali gorącą wodę, mały talerzyk oraz kostki lodu. Dzieci odkryły mnóstwo ciekawych zjawisk,  na przykład jak kolorowa woda przemieszcza się z jednego naczynia do drugiego, wędrując po ręczniku papierowym. Doświadczenia te skupiły uwagę wszystkich dzieci. Bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli w zajęciach oraz nie kryli zadowolenia z przeprowadzonych zajeć.