Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski

27 lutego 2018

We wtorek 13 lutego 2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego. W Konkursie wzięło udział 16 dzieci z Oddziału II SŁONECZKA, III TĘCZOWE NUTKI i IV MALI ODKRYWCY. Dzieci recytowały wiersze polskich autorów, m.in.: M. Czerkawskiej, J. Brzechwy, J. Papuzińskiej, J.Tuwima, D. Wawiłow.

Cele konkursu:

1. Popularyzacja poezji dziecięcej
  2. Rozwijanie zdolności recytatorskich
  3. Rozbudzanie zainteresowania poezją
  4. Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci

Po zaprezentowaniu wszystkich utworów, Jury wybrało dwoje dzieci, które będą reprezentowały nasze przedszkole w CKA w Kozienicach. Do dalszego etapu zakwalifikowały się dziewczynki z grupy II i III: Ania N. i Zosia Ł. Członkowie Jury w swojej ocenie brało pod uwagę: tempo, intonację, znajomość tekstu, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Efektem konkursu jest prezentacja przygotowanych wierszy przed szerszą publicznością.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom eliminacji oraz zwyciężczyniom konkursu, które będą reprezentowały nasze przedszkole podczas XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego w dn. 01.03.2018.