„Słoneczka w Bibliotece Gminnej”

22 maja 2018

15 maja 2018r. Dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Gminnej w Kozienicach. Dzieci miały okazję poznać pracę bibliotekarza, uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych dotyczących 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza zaprzyjaźniona Pani bibliotekarka Anna Gola wręczyła nagrody dwóm dziewczynkom biorącym udział w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę pt:”Kto Ty jesteś, Polak mały” były to Hania Kwaśnik i Ala Modelewska oraz Pani Karolinie  Żak, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

Dzieci obejrzały animowany film edukacyjny o drodze do niepodległości Polski, a także wykonały flagę. Na zakończenie ”Słoneczka” dostały balony w kolorze białym i czerwonym. Wizytę w bibliotece na pewno będziemy bardzo dobrze wspominać długo. Mamy nadzieję odwiedzić bibliotekę całą grupą już w przyszłym roku szkolnym.

Cele:

- Poznawanie pracy bibliotekarza;

- Zwiększanie swojej wiedzy na temat odzyskiwania przez Polskę niepodległości

Efekty:

- dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych