Andrzejki 2016

5 grudnia 2016

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w środę 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca, gdyż przedszkole odwiedziła czarownica z Łysej Góry. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości.

Pośród wielu wróżb nie mogło  zabraknąć m.in. wróżenia z butów i lania wosku. W czasie wróżb  dzieci chętnie brały udział, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Andrzejki wróżby z wosku