Warsztaty jesienne z rodzicami pt.”Jesienne cudaki”

23 października 2019

W dniu 16 października odbyły się planowane warsztaty matematyczno – konstrukcyjne" Jesienne cudaki” . Na spotkanie to zaproszone zostały dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi rodzicami. Tematem przewodnim warsztatów był : twory z jesiennych okazów przyrody, a materiałem do prac uzbierane : kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy włoskie, szyszki.

Zarówno dzieci jak i rodzice chętnie wykonywali prace plastyczno- konstrukcyjne na papierze i w przestrzeni wzorując się na przygotowanych propozycjach nauczycielek lub odwołując się do swojej inwencji twórczej. Celem zorganizowanych warsztatów było także wspólne spędzenie czasu (wzmacnianie więzi rodzinnych), rozbudzanie twórczej wyobraźni jak też rozwijanie umiejętności współpracy. Na zakończenie udało nam się stworzyć galerię wykonanych prac, która okazała się pokaźnych rozmiarów.