Bezpieczni z Małym Misiem

13 grudnia 2019

W grupie II – Słoneczka rozpoczął się kolejny cykl zajęć w ramach akcji „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Mały Miś tym razem zapoznał dzieci z ważnym tematem jakim jest bezpieczeństwo. Przedszkolaki we wstępie rozmawiały na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, następnie na podstawie bajki z morałem pt.”Wilk i siedem koźlątek” poznały między innymi zasady przestrzegania bezpieczeństwa wobec nieznajomych. Mały Miś i dzieci bardzo skupiły się na tematyce a ich udział w zabawie był bardzo aktywny.

Cele:

- bogacenie wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa;

- wspomaganie rozwoju intelektualnego;

- wspomaganie rozwoju mowy

Efekty:

- zapoznanie dzieci z treścią bajki „Wilk i siedem koźlątek” w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa (zachowywanie ostrożności wobec nieznajomych i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w domu);

- rozwijanie umiejętności odtwarzania treści opowiadania zgodnie z kolejnością zdarzeń oraz formułowania jego myśli przewodniej.