ZMISIOWANY DZIEŃ MATEMATYKI

4 marca 2020

W ramach realizacji kolejnego już modułu projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY mali matematycy z grupy „Słoneczek” świętowali Zmisiowany Dzień Matematyki. Nauka ta kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Z tej okazji przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Przedszkolaki m.in. liczyły, porównywały, doskonaliły orientację przestrzenną, bawiły się jednocześnie poznając matematykę.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Przed nami już niedługo kolejne zajęcia…

Cele:

• rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych, językowych, dotykowo-kinestetycznych i motorycznych oraz ich integracji;
  • kształcenie orientacji w schemacie ciała – lewa i prawa strona ciała, wskazywanie prawą dłonią lewych, a lewą dłonią prawych części ciała;
  • kształcenie orientacji w przestrzeni – do przodu, w prawo, do tyłu, w lewo;

Efekty:

• rozwijanie znajomości pojęć matematycznych – tyle samo, po równo.
  • poznanie znaku =, sposobu odczytywania i zapisywania go