List Dyrektora Przedszkola do Rodziców

31 sierpnia 2020

Szanowni Rodzice,

Informujemy, iż z dniem 1 września 2020r. Publiczne Przedszkole nr 3 rozpoczyna działanie po przerwie wakacyjnej. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju działalność naszej placówki będzie prowadzona z uwzględnieniem wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 25 sierpnia 2020r., Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty.

W związku z powyższym prosimy o korzystanie z informacji dotyczących organizacji pracy w nowym roku szkolnym, które będą udostępniane na stronie internetowej.

Wspomniany wyżej stan zagrożenia powoduje, iż także nasza placówka będzie pracowała z zachowaniem reżimu sanitarnego. Aby maksymalnie zadbać o zabezpieczenie zdrowia dzieci, rodziców i opiekunów oraz pracowników przedszkola oraz w tak trudnym okresie stworzyć warunki do spokojnej adaptacji dzieci do nowych warunków, uprzejmie prosimy o stosowanie się do udostępnianych ustaleń i procedur.

Jedną z form ograniczania możliwości rozprzestrzeniania się zagrożenia chorobowego, którą sugerujemy Państwu w zakresie kontaktu z placówką jest w pierwszej kolejności korzystanie z komunikacji na odległość poprzez np. pocztę elektroniczną, telefon, Messenger. Kadra pedagogiczna przedszkola będzie kontaktować się z Państwem poprzez ustalone komunikatory grupowe. W szczególnie uzasadnionych wypadkach, po wcześniejszym umówieniu się możliwy będzie kontakt bezpośredni.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z:

• procedurą bezpieczeństwa w przedszkolu, w okresie pandemii,
  • planem zebrań grupowych wychowawców i dyrektora z rodzicami.

Planowane zebrania odbędą się z zachowaniem środków ostrożności – będzie to okazja do spotkania i poczynienia ewentualnych dodatkowych ustaleń.

Joanna Kalbarczyk

Autor: Joanna Kalbarczyk