2 listopada 2020

Publiczne Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”. W związku z akcją organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przedszkolaki z grupy Tęczowe Nutki zostały zapoznane z polską tradycją świąt zadusznych, z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego i ze Świętem Niepodległości.

Dnia 26 października 2020 roku dzieci przygotowały pracę plastyczną związaną z tradycją świąt zadusznych. Dnia 27 października 2020 roku zostały zapoznane z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego. Pani Anna Różańska – opiekun grupy, przeczytała dzieciom trochę faktów o Józefie Piłsudskim i opowiadanie o Święcie Niepodległości. Dzieci dowiedziały się, kim był Józef Piłsudski i poznały ciekawe fakty z jego życia (np., że miał psa o imieniu Pies, klacz Kasztankę i, że lubił pić bardzo mocną, słodką herbatę). Tęczowe Nutki obejrzały prezentację multimedialną o Józefie Piłsudskim i wykonały pracę plastyczną z okazji Dnia Niepodległości.