REKRUTACJA 2017/2018

20 marca 2017

ZASADY REKRUTACJI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI  W KOZIENICACH na rok szkolny 2017/2018

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo Oświatowe(Dz. U. z 2017 r. poz.59). Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe(Dz.U. z 2017.poz.60).

I. RODZICE DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH OBECNIE DO PRZEDSZKOLA

1. Rodzice, których dzieci uczęszczają obecnie do przedszkola - nie podlegają procedurze rekrutacyjnej, pod warunkiem, że złożyli w terminie od dnia 21 marca 2017 roku do dnia 24 marca 2017 roku, do godz. 15.00, do dyrektora przedszkola deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko, w danym przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018.
  2. Rodzice, którzy nie złożyli we wskazanym wyżej terminie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego, podlegają procedurze naboru według zasad rekrutacji przedstawionej poniżej (dla rodziców dzieci ubiegających się po raz pierwszy o przyjęcie do przedszkola).

II. RODZICE DZIECI UBIEGAJĄCYCH SIĘ PO RAZ PIERWSZY O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

1. Rodzice, którzy zamierzają ubiegać się po raz pierwszy o przyjęcie dziecka do przedszkola, w roku szkolnym 2017/2018 zobowiązani są złożyć, w terminie od dnia 21 marca do 31 marca 2017 r. do godz. 15.00, wniosek wraz załącznikami skierowany do dyrektora przedszkola.
  2. Szczegółowe procedury rekrutacyjne określone są we wskazanej powyżej ustawie oraz w Zarządzeniu Burmistrza Gminy Kozienice.
  3. Uchwała Rady Miejskiej, Zarządzenie Burmistrza Gminy Kozienice określające terminy rekrutacyjne, wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami dostępne są: w siedzibie przedszkola, na stronie internetowej przedszkola:

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem zasad rekrutacji i wymaganych w tym procesie dokumentów.