Dzień Strażaka – wycieczka do Powiatowej Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Kozienicach grupy „ Słoneczka”

14 czerwca 2023

Dzień Strażaka – wycieczka

do Powiatowej Państwowej Komendy Straży Pożarnej

w Kozienicach grupy „ Słoneczka”

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. To wspaniała okazja, aby przybliżyć dzieciom ten szlachetny zawód. Dziś grupa Słoneczka odwiedziła grono życzliwych strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. Panowie strażacy w interesujący i sympatyczny sposób opowiedzieli dzieciom o pracy strażaka. Dzieci obejrzały wozy strażackie, specjalistyczne sprzęty oraz stroje strażackie. Każdy przedszkolak miał możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, obsługiwania prądownicy, zwijania węża strażackiego oraz zwiedzenia kabiny wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą przygodę, spełnienie dziecięcych marzeń a tacie Wojtka z współpracę.