Zajęcia z Dogoterapii

26 kwietnia 2017

Dnia 21 kwietnia 2017 roku na Zajęciach Ogólnorozwojowych dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i ich rodziców odbyły się zajęcia z dogoterapii. Zajęcia poprowadziła Katarzyna Safin- terapeuta dogoterapii CaneCaro.  Dogoterapia  jest jedną z naturalnych form wspomagania rehabilitacji i leczenia osób niepełnosprawnych poprzez zabawy i ćwiczenia z odpowiednio wyszkolonymi psami.

Spotkanie z Psem  miało  na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi  a psem.            W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) dzieci  przyzwyczajały  się do kontaktu z psem, głaskały go, wydawały polecenia. Zajęcia z psem  miały za zadanie dostarczyć dzieciom  pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z psem, przełamania lęków w kontaktach z otoczeniem, stymulować  rozwój zmysłów, pobudzać aktywność, pozwalając oderwać się od otaczającej rzeczywistości.