Teatr pt. „Benio w opałach”.

15 maja 2017

Dnia 08 maja  2017 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr „Tak” z przedstawieniem pt. „Benio w opałach”. Pełen ekspresji, wesołej muzyki z elementami języka angielskiego i kolorowych kostiumów spektakl zapewnił dzieciom sporo miłych wrażeń i dobrej zabawy.

Historia opowiada o przyjaźni dwóch zielonych żabek Benia i Larysy.  Benio bardzo chce bawić się z żabią przyjaciółką  i nie zwraca uwagi na jej protesty. Chcąc osiągnąć swój cel przyjmuje propozycję Muchy Sio i rzuca czar na Larysę. Od tej chwili żabka jest mu całkowicie posłuszna i robi wszystko, o co Benio ją poprosi. Ale czy na tym polega prawdziwa przyjaźń?  Spektakl zawiera mocno zaakcentowany morał. Wskazuje na takie pozytywne cechy  jak cierpliwość, szacunek dla przyjaciół oraz uświadamia młodym widzom, że choć pokusa jest bardzo silna, to nie zawsze można mieć wszystko.

W efekcie obejrzanego przedstawienia dzieci:

• poznają pracę aktora
  • potrafią dostrzec humor sytuacyjny w prezentowanych scenkach
  • wiedzą jak kulturalnie zachować się podczas oglądania spektaklu teatralnego.