Spotkanie z Policją

26 czerwca 2017

Dnia 21 czerwca bieżącego roku naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.  Spotkanie zorganizowane zostało  w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje - 2017”. W trakcie spotkania policjanci przekazali dzieciom wiele ważnych informacji i porad dotyczących bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Rozmawiano przede wszystkim o:

- zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach,

-bezpiecznej jeździe na rowerze, w tym zakładaniu kasku na głowę, używaniu kamizelek odblaskowych,

- graniczonym zaufaniu w stosunku do obcych,

- zasadach podczas przebywania dzieci w domu pod nieobecność dorosłych opiekunów.

Ponadto przybyli goście przypomnieli o bezpiecznym przewożeniu dzieci w fotelikach. Ważne zagadnienie stanowiło bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu nad wodą.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły policjantom na pamiątkę podziękowanie w formie własnych rysunków przedstawiających pracę policjanta. Policjanci zaś na ręce najmłodszych wręczyli Dyplom dla naszej placówki za udział w wielkiej zbiórce pluszowych maskotek w ramach akcji „Pomocny Misio”.

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach za miłe odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkanie - mamy nadzieję - we wrześniu ;)