Akcja „ Bezpieczna droga do przedszkola”

11 września 2017

W dniu 6 września bieżącego roku gościliśmy policjantów  z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w ramach akcji  „ Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas pogadanki  przekazywane były najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w drodze z domu do przedszkola  i z przedszkola  do domu. Funkcjonariusze podkreślali, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo na drodze i zachowanie ograniczonego zaufania wobec kierowców jak i osób obcych. Omówiono sposób zachowania się w przypadku zaczepiania przez osobę obcą oraz w przypadku zaatakowania przez psa. Dla dzieci  spotkanie z policjantami było dużą atrakcją. Dzieci zadawały dużo pytań a mundurowi starali się na wszystkie pytania odpowiedzieć.

Cele:

- zapoznanie z pracą policjanta,

- zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze,

- wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,

Efekty:

- zna numer alarmowy na policję,

- zna przepisy ruchu drogowego,

- wie jak należy zachować się podczas zagrożenia.