Wizyta Pani leśnik w przedszkolu

5 października 2017

W dniu 28 września 2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią Lidię Zaczyńską  z Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Pani leśnik opowiadała dzieciom o tym, jakie zwierzęta i ptaki można spotkać w naszej okolicy. Dzieci usłyszały również o tym, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o  zwyczajach niektórych zwierząt leśnych. Z opowiadania pani leśnik dowiedzieliśmy się, że lisek to bałaganiarz zupełnie nie dbający o swoją norkę, natomiast borsuk to czyścioszek, który z wielką starannością czyści swoje mieszkanie.

Pani Lidia swoje opowiadanie ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi - zdjęciami zwierząt, ich tropów oraz ptaków i ich przysmaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa. Na koniec spotkania pani leśnik przekazała dla naszej placówki kolorowe książki i broszurki przyrodnicze. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach.

Celem spotkania było:

- zapoznanie dzieci z pracą leśnika

- kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody,

-pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym

-uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka