Światowy Dzień Zwierząt

19 października 2017

Święto obchodzone corocznie 4 października w dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku.

Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Zwrócenie uwagi społeczeństwa na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad nimi, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
Z tej okazji nasze przedszkole organizowało zbiórkę żywności dla psów przebywających w schronisku w Kozienicach. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i za pomoc w zbiórce karmy.

Cele:
- wdrażanie do opiekowania się zwierzętami
- uwrażliwienie na potrzeby zwierząt
- budzenie uczuć empatycznych
- budzenie opiekuńczego stosunku do zwierząt
- rozwijanie zainteresowania światem zwierząt.