W dniu 24 października 2017 roku, w sali konferencyjnej Pensjonatu KCRIS w Kozienicach, odbyły się pokazy „Ratowniczka PCK”.

26 października 2017

Celem spotkania była prezentacja udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.  Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych zaprezentowały min. krwotok z nosa, złamanie nogi, masaż serca, czy też zasady wzywania pogotowia.

Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Małych Odkrywców”: Oliwia Luśtyk, Anna Stępień i Bartosz Kowalczyk. I też to oni przedstawili scenkę ze skaleczeniem ręki. Nasi przedstawiciele zdobyli statuetkę i dyplom dla przedszkola, które dumnie możemy podziwiać tuż przy wejściu do przedszkola. Dzieci również otrzymały dyplomy, drobne upominki i słodki poczęstunek. Organizatorzy na koniec podziękowali dzieciom za wspaniałe przygotowanie pokazów i śmiało nadali odznaki Ratowniczka.