Cykl spotkań z panią bibliotekarką

29 października 2017

30 września dzieci z Oddziału II rozpoczęły cykl spotkań z panią bibliotekarką- Anną Golą. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w ostatni piątek miesiąca, podczas relaksu. Na każdy miesiąc Pani Ania przygotowała inny temat czytanych bajek, gry i zabawy dla dzieci.

Za nami już pierwsze spotkanie, na którym pani Ania opowiedziała dzieciom jak należy szanować i dbać o książki oraz przeczytała bajki: „ Pan wilk i Pani kurka” autorstwa Keiko Kaszy oraz „ Katar żyrafy” autorstwa Ryszarda M. Grońskiego. Dzieci kolorowały także bajkowe kolorowanki i na miłe rozpoczęcie współpracy z Biblioteką dostały zakładki do książek.

Cele:
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych
- kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki jako źródła wiadomości
i przeżyć
- wdrażanie do uważnego słuchania utworów literackich
- rozwijanie wyobraźni
- zachęcanie do wypowiadania się na temat utworu